CS45-B2GA101K-GKA
Mfr.Part #
CS45-B2GA101K-GKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package/Case
Datasheet
CS45-B2GA101K-GKA
Description
CAP CER 100PF 440VAC RADIAL
Stock
438
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
X1, Y2
Temperature Coefficient :
B
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
440VAC