SR0402FR-07150RL
Mfr.Part #
SR0402FR-07150RL
Datasheet
SR0402FR-07150RL
Description
RES 150 OHM 1% 1/16W 0402
Stock
567
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
150 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%