SR0402FR-0715KL
Mfr.Part #
SR0402FR-0715KL
Datasheet
SR0402FR-0715KL
Description
RES 15K OHM 1% 1/16W 0402
Stock
707
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
15 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%