ERJ-12RQJ1R3U
- Mfr.Part #
- ERJ-12RQJ1R3U
- Manufacturer
- Panasonic
- Package/Case
- Datasheet
ERJ-12RQJ1R3U
- Description
- RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1812
- Stock
- 309
- Quality
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 1.3 Ohms
- Supplier Device Package :
- 1812
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%