ERJ-12RQJ1R5U
Mfr.Part #
ERJ-12RQJ1R5U
Datasheet
ERJ-12RQJ1R5U
Description
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 1812
Stock
589
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
1.5 Ohms
Supplier Device Package :
1812
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
ERJ-12RQJ1R5U
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD