CFS1/2C471J
Mfr.Part #
CFS1/2C471J
Datasheet
CFS1/2C471J
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
506
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
470 Ohms
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%