CFS1/2C222J
Mfr.Part #
CFS1/2C222J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package/Case
Datasheet
CFS1/2C222J
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
582
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
2.2 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-450/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%