A3240ELHLT-T
- Mfr.Part #
- A3240ELHLT-T
- Manufacturer
- Allegro MicroSystems
- Package/Case
- Datasheet
A3240ELHLT-T
- Description
- MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT23W
- Stock
- 304
- Quality
- Manufacturer :
- Allegro MicroSystems
- Product Category :
- Magnetic Sensors - Switches (Solid State)
- Current - Output (Max) :
- 25mA
- Current - Supply (Max) :
- 6mA
- Features :
- Function :
- Unipolar Switch
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Open Collector
- Package / Case :
- SOT-23W
- Polarization :
- South Pole
- Product Status :
- Obsolete
- Sensing Range :
- 5mT Trip, 5mT Release
- Supplier Device Package :
- SOT-23W
- Technology :
- Hall Effect
- Test Condition :
- -40°C ~ 85°C
- Voltage - Supply :
- 4.2V ~ 24V