A3240LUA
Mfr.Part #
A3240LUA
Datasheet
A3240LUA
Description
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP
Stock
579
Current - Output (Max) :
25mA
Current - Supply (Max) :
6mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
3-SSIP
Supplier Device Package :
3-SIP
Test Condition :
-40°C ~ 150°C
Voltage - Supply :
4.2V ~ 24V
Datasheets
A3240LUA
    TPQ QUAD TRANSISTOR ARRAYS
    QUAD 1.5 A DARLINGTON SWITCHES