A3240LLTTR
Mfr.Part #
A3240LLTTR
Datasheet
A3240LLTTR
Description
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT89-3
Stock
624
Current - Output (Max) :
25mA
Current - Supply (Max) :
6mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-243AA
Supplier Device Package :
SOT-89-3
Test Condition :
-40°C ~ 150°C
Voltage - Supply :
4.2V ~ 24V
Datasheets
A3240LLTTR
    TPQ QUAD TRANSISTOR ARRAYS
    QUAD 1.5 A DARLINGTON SWITCHES