UM30-212112
Mfr.Part #
UM30-212112
Manufacturer
SICK
Package/Case
Datasheet
UM30-212112
Description
SENSOR PROX ULTRASN 65-350MM CYL
Stock
1
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass, Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
PNP
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
12Hz
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
9V ~ 30V