501CHB8R2BCLE
- Mfr.Part #
- 501CHB8R2BCLE
- Manufacturer
- EXXELIA Temex
- Package/Case
- Datasheet
501CHB8R2BCLE
- Description
- CAP CER 8.2PF 500V P100 1111
- Stock
- 333
- Quality
- Manufacturer :
- EXXELIA Temex
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency
- Capacitance :
- 8.2 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Q, Low Loss, Non-Magnetic
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 1111 (2828 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Temperature Coefficient :
- P100
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 500V