0CNN010.V
Mfr.Part #
0CNN010.V
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
0CNN010.V
Description
FUSE STRIP 10A 125VAC/48VDC BOLT
Stock
20
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Lift Trucks
Approval Agency :
UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
2.5kA
Class :
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Indicating
Fuse Type :
Fuse Strip
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
48 V