0CNN040E.V
Mfr.Part #
0CNN040E.V
Datasheet
0CNN040E.V
Description
FUSE STRIP 40A 125VAC/48VDC BOLT
Stock
156
Approval Agency :
cURus
Current Rating (Amps) :
40A
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
48 V