40NH00GR-6
Mfr.Part #
40NH00GR-6
Datasheet
40NH00GR-6
Description
FUSE SQUARE 40A 660VAC RECT
Stock
479
Approval Agency :
VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
NH
Current Rating (Amps) :
40A
Response Time :
Fast Blow
Voltage Rating - AC :
660 V
Voltage Rating - DC :
Datasheets
40NH00GR-6
    EASS LOCK-OFF DEVICE 10 FOR MCBS
    BUSBAR 3 PHASE 12POS
    BUSBAR DIRECT POWER FEED
    INSULATION CAP -APD SYS 30MM LEN