SMAJ24CA
Mfr.Part #
SMAJ24CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
SMAJ24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Stock
50018
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA (DO-214AC)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V