3.0SMI60CA
Mfr.Part #
3.0SMI60CA
Datasheet
3.0SMI60CA
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC
Stock
12084
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
31A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V