SM8T22AH
Mfr.Part #
SM8T22AH
Datasheet
SM8T22AH
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC UNI
Stock
736
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
225A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V