SM8T28AH
Mfr.Part #
SM8T28AH
Datasheet
SM8T28AH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC UNI
Stock
308
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
176A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V