3.0SMI11CA
Mfr.Part #
3.0SMI11CA
Datasheet
3.0SMI11CA
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC
Stock
235
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
164.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V