3.0SMI14CA
Mfr.Part #
3.0SMI14CA
Datasheet
3.0SMI14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC
Stock
751
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
129.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V