1.5KE350A
Mfr.Part #
1.5KE350A
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
1.5KE350A
Description
TVS DIODE 300VWM 482VC DO201AD
Stock
281
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201AD
Voltage - Breakdown (Min) :
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
482V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V