1.5KE400CA
Mfr.Part #
1.5KE400CA
Datasheet
1.5KE400CA
Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO201AD
Stock
544
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
548V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
342V