3.0SMI6.5A
Mfr.Part #
3.0SMI6.5A
Datasheet
3.0SMI6.5A
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC
Stock
133
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
267.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V