1.5KE530CA
Mfr.Part #
1.5KE530CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
1.5KE530CA
Description
TVS DIODE DO201AD
Stock
615
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)