3.0SMCJ10A
Mfr.Part #
3.0SMCJ10A
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Package/Case
Datasheet
3.0SMCJ10A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
Stock
765
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
176.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V