3.0SMCJ110A
- Mfr.Part #
- 3.0SMCJ110A
- Manufacturer
- SMC Diode Solutions
- Package/Case
- Datasheet
3.0SMCJ110A
- Description
- TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
- Stock
- 418
- Quality
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 16.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 3000W (3kW)
- Supplier Device Package :
- SMC (DO-214AB)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 122V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 177V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 110V