VC2220K122R017
Mfr.Part #
VC2220K122R017
Datasheet
VC2220K122R017
Description
VARISTOR 27V 1.2KA 2220
Stock
632
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
7.5J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V