VC2220K122R020
Mfr.Part #
VC2220K122R020
Datasheet
VC2220K122R020
Description
VARISTOR 33V 1.2KA 2220
Stock
767
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
8J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V