MVR05D361K
- Mfr.Part #
- MVR05D361K
- Datasheet
MVR05D361K
- Description
- VARISTOR 360V 400A 5MM DISC THRU
- Stock
- 685
- Capacitance @ Frequency :
- 70 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 400 A
- Energy :
- 10J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 230 V
- Maximum DC Volts :
- 300 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 5mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 396 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 324 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 360 V