MVR10D680K-S
Mfr.Part #
MVR10D680K-S
Datasheet
MVR10D680K-S
Description
VARISTOR 68V 1000A DISC 10MM HIG
Stock
615
Capacitance @ Frequency :
1500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
15J
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V