MVR10D820K-S
Mfr.Part #
MVR10D820K-S
Datasheet
MVR10D820K-S
Description
VARISTOR 82V 3500A DISC 10MM HIG
Stock
332
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
17J
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V