MVR10D221K-S
Mfr.Part #
MVR10D221K-S
Datasheet
MVR10D221K-S
Description
VARISTOR 220V 3500A DISC 10MM HI
Stock
670
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
39J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V