MVR10D220K-S
Mfr.Part #
MVR10D220K-S
Datasheet
MVR10D220K-S
Description
VARISTOR 22V 1000A DISC 10MM HIG
Stock
797
Capacitance @ Frequency :
4500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
5J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
26 V
Varistor Voltage (Min) :
19.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V