MVR10D470K-S
Mfr.Part #
MVR10D470K-S
Datasheet
MVR10D470K-S
Description
VARISTOR 47V 1000A DISC 10MM HIG
Stock
179
Capacitance @ Frequency :
2100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
11J
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V