MVR05D561K
Mfr.Part #
MVR05D561K
Datasheet
MVR05D561K
Description
VARISTOR 560V 400A 5MM DISC THRU
Stock
708
Capacitance @ Frequency :
45 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
16J
Features :
Maximum AC Volts :
350 V
Maximum DC Volts :
460 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
616 V
Varistor Voltage (Min) :
504 V
Varistor Voltage (Typ) :
560 V