MVR05D511K-S
Mfr.Part #
MVR05D511K-S
Datasheet
MVR05D511K-S
Description
VARISTOR 510V 800A DISC 5MM HIGH
Stock
481
Capacitance @ Frequency :
50 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
22.5J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
415 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V