MVR05D681K-S
Mfr.Part #
MVR05D681K-S
Datasheet
MVR05D681K-S
Description
VARISTOR 680V 800A DISC 5MM HIGH
Stock
782
Capacitance @ Frequency :
35 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
29J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V