MVR14D680K-S
- Mfr.Part #
- MVR14D680K-S
- Datasheet
MVR14D680K-S
- Description
- VARISTOR 68V 2000A DISC 14MM HIG
- Stock
- 572
- Capacitance @ Frequency :
- 2900 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 2 kA
- Energy :
- 24J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 40 V
- Maximum DC Volts :
- 56 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 75 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 61 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 68 V