MVR14D331K-S
Mfr.Part #
MVR14D331K-S
Datasheet
MVR14D331K-S
Description
VARISTOR 330V 6000A DISC 14MM HI
Stock
235
Capacitance @ Frequency :
610 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
115J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
275 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V