MVR14D121K-S
Mfr.Part #
MVR14D121K-S
Datasheet
MVR14D121K-S
Description
VARISTOR 120V 6000A DISC 14MM HI
Stock
526
Capacitance @ Frequency :
1700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
40J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V