MVR14D301K
Mfr.Part #
MVR14D301K
Datasheet
MVR14D301K
Description
VARISTOR 300V 4500A 14MM DISC TH
Stock
557
Capacitance @ Frequency :
670 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
77J
Features :
Maximum AC Volts :
190 V
Maximum DC Volts :
250 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
330 V
Varistor Voltage (Min) :
270 V
Varistor Voltage (Typ) :
300 V