MVR10D681K
Mfr.Part #
MVR10D681K
Datasheet
MVR10D681K
Description
VARISTOR 680V 2500A 10MM DISC TH
Stock
100
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
75J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V