MVR14D680K
Mfr.Part #
MVR14D680K
Datasheet
MVR14D680K
Description
VARISTOR 68V 1KA 14MM DISC THRU
Stock
662
Capacitance @ Frequency :
2900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
14J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V