MVR14D330K
Mfr.Part #
MVR14D330K
Datasheet
MVR14D330K
Description
VARISTOR 33V 1KA 14MM DISC THRU
Stock
262
Capacitance @ Frequency :
6100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
7.5J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
36.5 V
Varistor Voltage (Min) :
29.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V