MVR14D821K
Mfr.Part #
MVR14D821K
Datasheet
MVR14D821K
Description
VARISTOR 820V 4500A 14MM DISC TH
Stock
239
Capacitance @ Frequency :
240 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
157J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V