MVR14D781K-S
Mfr.Part #
MVR14D781K-S
Datasheet
MVR14D781K-S
Description
VARISTOR 780V 6000A DISC 14MM HI
Stock
374
Capacitance @ Frequency :
260 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
220J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
485 V
Maximum DC Volts :
640 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
858 V
Varistor Voltage (Min) :
702 V
Varistor Voltage (Typ) :
780 V