MVR14D911K
Mfr.Part #
MVR14D911K
Datasheet
MVR14D911K
Description
VARISTOR 910V 4500A 14MM DISC TH
Stock
536
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
175J
Features :
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
1001 V
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V