24-C182-10H
Mfr.Part #
24-C182-10H
Datasheet
24-C182-10H
Description
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
Stock
236
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Post :
200.0µin (5.08µm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Termination :
Solder
Datasheets
24-C182-10H
Basic Instructions
    CONN RCPT 20POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 2POS TIN PCB
    CONN RCPT 4POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 10POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 14POS 0.2 TIN PCB
    CONN HDR DIP FORK 8POS TIN
    CONN HDR DIP FORK 16POS TIN
    CONN HDR DIP FORK 14POS GOLD
    CONN HDR DIP FORK 16POS GOLD
    CONN HDR DIP POST 20POS GOLD