24-C182-31
Mfr.Part #
24-C182-31
Datasheet
24-C182-31
Description
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD
Stock
291
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Termination :
Wire Wrap
Datasheets
24-C182-31
Basic Instructions
    CONN RCPT 20POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 2POS TIN PCB
    CONN RCPT 4POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 10POS 0.2 TIN PCB
    CONN RCPT 14POS 0.2 TIN PCB
    CONN HDR DIP FORK 8POS TIN
    CONN HDR DIP FORK 16POS TIN
    CONN HDR DIP FORK 14POS GOLD
    CONN HDR DIP FORK 16POS GOLD
    CONN HDR DIP POST 20POS GOLD